# E-Firma Rehberi Sistemi

TEMEL ÖZELLİKLER ve SİSTEM HAKKINDA


  Üyeler için;

Ziyaretçiler sisteme üye olarak kayıtlar ekleyebilir.

Üye olma işlemi sonrası üyenin e-mail aktivasyon e-maili gider üye e-mailde yer alan linke tıklayarak üyeliğini aktive eder.

Aktivasyon işlemi sonra ana menüden "Bana Özel" kısmına girerek sisteme oturum açıp işlemler yapabilirler.

Üye kayıt sırasında hesabına eklenen kredi ile (sonradan da üye tarafından kredi talebi yapılıp üye hesabına krediler eklenebilir) kayıtlar ekleyebilir.

Üye hesabına, firma(lar) ekleyebilir ve düzenleyebilir.

Firma kaydına bağlı olarak firma haberleri, foto galeri, video, ilan(lar) ekleyebilir ve düzenleyebilir.

Firma için eklenen firma ilan kaydına bağlı olarak ilan görselleri, video eklenebilir ve düzenleyebilir. PAYPAL hesabı olan üyeler ilanları için PAYPAL ödeme alma e-mail adresini ilan kayıt formunda girerek ilan detay sayfasında çıkan ödeme alma butonu ile satış yapıp PAYPAL hesaplarına ödeme alabilirler.

Üyelik bilgilerini düzenleyebilir güncelleyebilir.

Hesabına kredi ekleme talebinde bulunabilir (ödeme varsa ödeme bildirimi yapabilir)

Sitede beğendiği firma, firma ilan ve haber kayıtlarını favori listesine ekleyebilir.


***

  Site ara yüzü;

Ana sayfada firma ve firma ilan vitrini bulunmaktadır. Bu bölümde vitrin özelliği olan ve vitrin yayın tarihi güncel olan kayıtlar arasından rastgele kayıtlar dönüşümlü olarak gösterilmektedir.

Ana sayfada site ve firma haberleri gösterilmektedir.

Ana sayfada en yeni firma ve firma ilan kayıtları gösterilmektedir.

Ana sayfada anket ve reklam bölümleri de yer almaktadır.

Ana menüden firma ve firma ilan kategorilerine ulaşılabilir.

Firma kategorileri ve alt kategorileri sayfasında o kategoriye ait tüm aktif kayıtlar listelenmektedir. Bu bölümde akıllı sıralama, kayıtları şehre göre süzme seçenekleri mevcuttur.

Firma kategorileri ve alt kategorileri sayfasında o kategoriye ait vitrin kayıtları listelenmektedir.

Firma kategorileri ve alt kategorileri sayfasında o kategoriye ait en çok gösterilen firma kayıtları listelenmektedir.

Firma kategorileri ve alt kategorileri sayfasında firma haberleri, en yeni firma ilanları, anket ve reklam bölümleri de yer almaktadır.

Firma ilan kategorileri ve alt kategorileri sayfasında o kategoriye ait tüm aktif kayıtlar listelenmektedir. Bu bölümde akıllı sıralama, kayıtları şehre göre süzme seçenekleri mevcuttur.

Firma ilan kategorileri ve alt kategorileri sayfasında o kategoriye ait vitrin kayıtları listelenmektedir.

Firma ilan kategorileri ve alt kategorileri sayfasında o kategoriye ait en çok gösterilen firma ilan kayıtları listelenmektedir.

Firma ilan kategorileri ve alt kategorileri sayfasında firma haberleri, en yeni firmalar, anket ve reklam bölümleri de yer almaktadır.

Ana menüden vitrin alanından "Firma Vitrin Kayıtları ve Firma İlan Vitrin Kayıtları" linklerine vitrine eklenen en son kayıtlara ulaşılabilir.

Vitrin firmaları ve vitrin firma ilanları sayfasında vitrine eklenen tüm kayıtlara ulaşılabilir, şehre göre süzme yapabilir.

Arama bölümünde detaylı aramalar yapılabilir. Kelime girerek ya da cümle girerek arama yapabilirsiniz. Aranan kelimeler arasına artı (+) işareti koyarak çok daha detaylı arama yapabilirsiniz. (Örn: microsoft+windows ya da matkap+ev tadilat gibi... (En az 3 karakter, kelime ya da cümle giriniz...))

En yeni firmalar ve firma ilanları sayfasında en son eklenen tüm kayıtlara ulaşılabilir, şehre göre süzme yapabilir.

Ana menüden site haberleri listesine ulaşılabilir. Site haberleri sayfada yer alan takvime göre seçim yaparak haberleri listeleyebilirsiniz. Bu bölümde firmalar tarafından eklenen son haberlerin listesine de ulaşılabilir.

Firma kaydı detay sayfasında: Firmaya ait hakkımızda, haberler, video, foto galeri, iletişim bilgileri (google maps gösterimi, iletişim formu), firma ilanları gibi bilgilere erişilebilir. Bu sayfada iletişim formundan e-posta ya da mesaj (üyelere özeldir, üyeler kendi arasında üye yönetim panelinden mesajlaşabilirler) gönderilebilir . Ayrıca vitrine eklenmiş son firma kayıtları da bu sayfada listelenmektedir.

Firma ilan kaydı detay sayfasında: Firmaya ilan detayı, ilan görselleri, video, firma iletişim bilgileri (iletişim formu, firma hakkında kısa bilgi ve firma sayfasına link), firma ilanları gibi bilgilere erişilebilir. Bu sayfada iletişim formundan e-posta ya da mesaj (üyelere özeldir, üyeler kendi arasında üye yönetim panelinden mesajlaşabilirler) gönderilebilir . Ayrıca vitrine eklenmiş son firma ilan kayıtları da bu sayfada listelenmektedir.

Ana menüde yer alan "Bize Ulaşın" linkine bağlı sayfada site iletişim ve hakkımızda bilgileri ile iletişim formu yer almaktadır.

RSS Desteği

%95’e varan mobil uyumluluğu olan ziyaretçi arayüzü...
***

  Site Yönetim Paneli;

Sistemin profesyonel, güvenli ve kullanışlı bir yönetim paneli mevcuttur.

Panelde: Firma işlemleri, firma ilan işlemleri, vitrin işlemleri, üye işlemleri, kategori işlemleri, site haberleri işlemleri, site anket işlemleri ve site ayarları işlemleri gibi pek çok detaylı işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Paneli, demo sayfamızdan ziyaret ederek (ilgili kısımlarda verilen özet bilgileri okuyarak) yakından ve daha iyi inceleyebilirsiniz.

Demo sayfalarında kayıt ekleme - silme vs. seçenekler pasif durumdadır.

TEKNİK BİLGİLER


Bu sistem Visual Studio ortamında hazırlanmıştır.
.Net Framework 4.5 ASP.net C# Linq Entity Framework MSSQL Jquery CSS HTML

Bu sistemin çalışacağı serverda aşağıdaki özellikler bulunmalıdır:
Windows ASP.net (.Net Framework 4.5) desteği, MSSQL veri tabanı desteği